Skarpety z własnym wzorem
 

Cały proces wykonania skarpet z własnym wzorem wygląda następująco:


1

Pomysł

Omawiamy Twój pomysł na skarpetki i oczekiwania. Doradzamy, co jest możliwe do wyprodukowania, oraz uzgadniamy harmonogram.

Personalizacja skarpetek w Spox Sox


2

Projekt

Przesyłamy wytyczne i szablony do przygotowania projektu skarpet na zamówienie i etykiet (kartoników spinających parę skarpet). Projekt zwykle otrzymujemy od zamawiającego, my następnie pomagamy dostosować go do wymogów maszyn dziewiarskich. Możemy również pomóc z przygotowaniem projektu od podstaw - napisz i porozmawiajmy o szczegółach.

Personalizowane skarpetki indywidualne


3

Prototyp - fotografia pierwszej pary

Na podstawie projektu graficznego wykonamy pliki produkcyjne oraz wizualizację 3D do akceptacji. Wizualizacja będzie uwzględniać niezbędne uproszczenia wzoru (jeżeli będą konieczne) oraz kolory przędzy bawełnianej wybrane w taki sposób, aby jak najlepiej oddawały kolory na projekcie graficznym. Po akceptacji wizualizacji zrobimy pierwszą parę skarpet - próbkę, aby zobaczyć wzór i kolory na fizycznym produkcie - i prześlemy jej fotografie do akceptacji przed produkcją całej partii. Jeżeli wymagane będą poprawki, wprowadzimy je przed produkcją. W wybranych przypadkach możemy ominąć etap wizualizacji i przejść od razu do etapu fotografii gotowej skarpety.

Personalizowane skarpety na zamówienie


4

Produkcja

Po zaakceptowaniu fotografii pierwszej skarpety przystępujemy do produkcji i koordynujemy druk spersonalizowanych etykiet.

Skarpetki z nadrukiem na zamówienie


5

Pakowanie i wysyłka

W ostatnim kroku mocujemy etykiety, pakujemy personalizowane skarpetki i dostarczamy gotowy produkt.

Skarpetki z własnym nadrukiem

 

 

 


 

SPOSOBY PAKOWANIA

Skarpety z etykietą

Standardowo do skarpet przyszywamy etykiety - kartoniki spinające każdą parę. Na etykiecie możesz umieścić swój logotyp i grafikę. Etykieta może być w pełni kolorowa albo z czarnym / ciemnym zadrukiem na szarym papierze eko/kraft. W etykiecie można wywiercić otwory służące do zawieszenia skarpet na haku. Etykiety mocujemy do skarpet za pomocą nici, a nie nieestetycznych plastikowych ości.

 

Torebki foliowe

Każdą parę skarpet możemy zapakować w torebkę foliową.

 

Pudełka z własnym nadrukiem

Skarpety możemy również zapakować w ozdobne pudełka z własnym nadrukiem. Pudełka, podobnie jak etykiety, mogą być wykonane z białego kartonu z pełnym kolorowym zadrukiem lub z szarego kartonu eko z czarnym / ciemnym zadrukiem.

 

 


 

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA 

Jakie jest minimum produkcyjne, cena i czas realizacji?
Napisz do nas na hello@spoxsox.pl i porozmawiajmy o szczegółach. Pomocna będzie szacunkowa ilość par skarpet o jakiej myślisz i wstępny projekt, ale nie jest on wymagany do uzyskania wstępnej wyceny.

 

Jaki jest skład materiałowy skarpet?
Skład standardowych wzorowanych skarpet casual, stopek i skarpet sportowych to 80% bawełny, 15% poliamidu, 5% elastanu. Wykorzystujemy przędzę najwyższej jakości z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Skarpety kolarskie wykonuje się się w 97% z polipropylenu - włókna technicznego, które nie pochłania wilgoci.

 

Jak wykonywany jest wzór na skarpetach?
Technika wzorowania to dzianie, czyli wzór jest "tkany" od podstaw z bawełny na etapie produkcji skarpetki i jest jej integralną częścią (to nie jest nadruk/sublimacja grafiki na gotowych skarpetkach).

 

Gdzie produkowane są skarpety?
Wyłącznie w Polsce. Gwarantujemy jakość made in Poland.

 

Jakie są dostępne rozmiary skarpet?
Zazwyczaj rekomendujemy wykonanie dwóch rozmiarów: damskiego 36-40 i męskiego 41-45. Wtedy najłatwiej jest oszacować zapotrzebowanie na poszczególne rozmiary. Możemy również wykonać trzy węższe rozmiary, takie jakie znajdziesz przy skarpetach z naszej oferty: 36-39, 40-43 i 44-46. Można też wykonać rozmiar uniwersalny, wtedy skarpety nie mają zaznaczonej pięty (wzmocnienia na pięcie) i pasują na każdą stopę. Możemy również wykonać inną rozmiarówkę według wytycznych.

 

Czy skarpety mogą być nie do pary?
No jasne! Chętnie zrobimy skarpety nie do pary, gdzie prawa jest inna niż lewa.

 

Ile kolorów można użyć na skarpecie?
Maksymalnie 5 kolorów poziomo (dookoła nogi) i maksymalnie 7 kolorów na całej skarpecie.

 

Czym charakteryzują się skarpety sportowe?
Skarpety sportowe mają żebrowaną (ribbowaną) cholewkę, pogrubioną podeszwę dla lepszej amortyzacji, strefę wentylacji na górze stopy i napinacz w śródstopiu.
Konstrukcję skarpety sportowej można modyfikować, przykładowo zrezygnować z siatki wentylacyjnej (na której nie można umieszczać wzoru), napinacza w śródstopiu i pogrubionej podeszwy, aby uzyskać skarpety w stylu streetwear (z żebrowaną cholewką, ale ze stopą cienką jak w skarpecie casual).

 


 

DO POBRANIA

Szablon projektu skarpet

Szablon projektu skarpet w formacie jpg - POBIERZ TUTAJ

Szablon projektu skarpet w formacie PDF - POBIERZ TUTAJ


Projekt powinien być w formie bitmapy (.bmp) o wymiarach: szerokość 168 pikseli (obwód skarpetki) x długość 430 pikseli (od palców do ściągacza). Projekt nie powinien zawierać przejść tonalnych (rozmytych pikseli). W uproszczeniu jeden piksel odpowiada jednemu oczku, które maszyna zawiązuje z przędzy bawełnianej. Główne wytyczne dotyczące wzoru:
-maksymalnie 5 kolorów w jednym rzędzie (poziomo)
-maksymalnie 7 kolorów na całej skarpecie
-brak możliwości wzorowania na palcach, pięcie i ściągaczu - muszą być jednokolorowe
-palce i pięta muszą być w tym samym kolorze, ściągacz może być w innym
-lewa strona projektu łączy się z prawą z tyłu nogi i pod stopą.

Alternatywnie projekt w PDF lub innym formacie o podanych wyżej proporcjach też jest akceptowalny, a my zmodyfikujemy go do wymaganego formatu bitmapy.
Szablon etykiety

Pobierz szablon etykiety TUTAJ

Pobierz dodatkowe instrukcje TUTAJ


Etykieta ma wymiar całościowy netto 190 x 70 mm (w tym przód 9 x 7 cm, grzbiet 1 x 7cm, tył 9 x 7 cm) + spady 3mm = wymiar brutto 196 x 76 mm. Można zmieniać dowolnie. Czarny pasek na środku wyznacza grzbiet etykiety. Będzie nam miło jeżeli na etykiecie pozostanie nasze logo lub odnośnik do naszej www. Sugerujemy również pozostawić skład i instrukcje prania. Etykietka może być zrobiona na papierze eko z czarnym zadrukiem (jak szablon), albo z pełnym kolorowym zadrukiem na białym kartonie.
Próbnik kolorów bawełny

Pobierz próbnik kolorów TUTAJ


Możesz samodzielnie wybrać odpowiednie kolory nici do zastosowania i podać nam kody kolorów. Albo pozostawić to nam - dobierzemy kolory bawełny na podstawie Twojego projektu graficznego.

 


 MASZ WIĘCEJ PYTAŃ? NAPISZ I POROZMAWIAJMY: 

 

hello@spoxsox.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl